Przejdź do treści

Pierwszy raz w Badeja Dental Clinic

1

Po co plan leczenia?

Ułożenie dobrego planu leczenia w znacznym stopniu rzutuje na rezultaty leczenia. W Badeja Dental Clinic dbamy o szczegóły mając na uwadze w pierwszej kolejności cele pacjenta, uwzględniając jego możliwości finansowe od samego początku. Ponadto dokładne planowanie jest prostym sposobem na zminimalizowanie prawdopodobieństwa wystąpienia niechcianych komplikacji i czyni terapię przewidywalną.

2

Wszystko w jednym miejscu

Dzięki w pełni wyposażonej w nowoczesny sprzęt pracowni diagnostycznej jesteśmy w stanie wykonać wszystkie niezbędne badania na miejscu, jeszcze w trakcie pierwszej wizyty. Posiadamy specjalistów z każdej dziedziny stomatologii, dzięki temu Twoje leczenie może być prowadzone w jednym miejscu, a lekarze skonsultują się ze sobą w celu omówienia Twojego przypadku

3

Diagnostyka

Wykonanie różnego rodzaju zdjęć fotograficznych, RTG czy tomografii komputerowej oraz wykorzystanie kamery i skanera wewnątrzustnego czyni wszelkie czynności diagnostyczne i wizyty kontrolne bardziej komfortowymi. Wszystko badania wykonasz na nowoczesnych i bezpiecznych sprzętach na terenie kliniki.

4

Cyfrowe planowanie uśmiechu

Absolutne rekordy popularności bije zastosowanie nowoczesnej technologii wirtualnego planowania leczenia DSD – Digital Smile Design. Przy pierwszej wizycie specjalistycznej w naszej Klinice, lekarz wykona kilka zdjęć twojej twarzy i wprowadzi je do komputerowego systemu. W ich oparciu stworzy cyfrową prezentację, którą wyświetla się Pacjentowi na ekranie komputera lub tabletu.

5

Podejmij decyzję

Pacjent może dokładnie obejrzeć i ocenić docelowy efekt, a nasz ekspert dokładnie odpowie na rodzące się pytania i niejasności. Jakby tego było mało, Pacjenci będą mieli okazję do założenia nowego uśmiechu na obecne zęby i podziwianie go w „warunkach bojowych”.

Pierwsza wizyta dziecka u dentysty?

1

Rozmowa i zabawa z dzieckiem

Opisz dziecku na czym polega wizyta u dentysty, pobawcie się w „gabinet stomatologa” – odgrywajcie rolę dentysty i pacjenta, możecie wtedy poćwiczyć otwieranie buzi, sprawdzić jakie to uczucie, kiedy ktoś palcem w rękawiczce dotyka jamy ustnej, itp. Bawcie się przy tym świetnie, pozytywne nastawienie to podstawa!

2

Nie ukrywaj wizyty przed dzieckiem

Nigdy nie okłamuj dziecka, nie ukrywaj przed dzieckiem wizyty, nie używaj zwrotów typu „nic nie będzie bolało”, „nic nie poczujesz”, „nie bój się” – jeśli okaże się inaczej dziecko może być już nieufne. Co więcej takie sformułowania wzbudzają w dziecku podejrzenia i skutkują jeszcze większym napięciem. Niedopuszczalne jest straszenie dziecka dentystą – „jak nie będziesz myć zębów to ci dentysta będzie musiał wiercić zęby”.

3

Wizyta adaptacyjna

Pójdź z dzieckiem na wizytę adaptacyjną do przyjaznego stomatologa. Wówczas mały pacjent ma szansę zaznajomić się jak działa sprzęt medyczny. Uczyńcie z tej wizyty przygodę, nie gorszą niż wyjście do kina czy zoo. Zabierz na wizytę ulubioną zabawkę dziecka, którą dziecko będzie miało przy sobie podczas wizyty.

4

Dawaj przykład

Dawaj dobry przykład! Nie zarażaj dziecka własnymi lękami przed leczeniem. Lęk przed dentystą nie jest genetyczny, buduje się na bazie doświadczeń i przekonań często zasłyszanych od dorosłych.

5

Dbajcie razem o zdrowie

Nie obiecuj prezentu w zamian za spokój podczas wizyty. Dobrze jest chodzić do dentysty, bo dobrze jest dbać o swoje zdrowie. Nie chcesz uczyć dziecka, ze trzeba odwiedzać gabinet, by dostać nową zabawkę czy smakołyk. Po wizycie zaplanujcie razem coś przyjemnego – zagrajcie w planszówkę, idźcie razem na spacer lub poczytajcie książkę. Perspektywa miłego spędzania czasu sprzyja współpracy i pomaga w budowaniu dobrych skojarzeń.

Wybielanie gabinetowe

To, jak ważna jest zasada „lepiej zapobiegać niż leczyć” nie trzeba przypominać nikomu. Przedstawiamy garść przydatnych informacji na podstawowe pytania, jakie najczęściej padają przed wizytami kontrolnymi.

Tak. Preparaty wybielające, które stosujemy w naszej klinice pozwalają na przeprowadzenie zabiegu wybielania zaraz po higienizacji.

Technologia, której używamy wybielając zęby naszych Pacjentów, nie wymaga stosowania białej diety. Trzeba zachować 2-godzinną przerwę od jedzenia oraz nie wolno palić przez 6 godzin po wybielaniu.
Kolor jest ustabilizowany i ostateczny zaraz po wybielaniu. Nie potrzeba dodatkowego czasu ani też stosowania dodatkowych nakładek wybielających, z którymi Pacjent musi się udać do domu.
Wybielanie jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym. W trakcie naświetlania można odczuwać ciepło.

Pierwszą wizytę można zaplanować, kiedy dziecko ma mniej więcej rok. To dobry moment, aby stomatolog skontrolował stan zębów, ponieważ już u takich maluszków możemy mieć do czynienia z tzw. próchnicą butelkową, a dodatkowo warto nauczyć się prawidłowego mycia ząbków.

Zdecydowanie tak. Zęby mleczne z założenia mają posłużyć dziecku ok. 7 lat. Jest to okres na tyle długi, że warto o nie właściwie zadbać, tak jeśli chodzi o samą profilaktykę (czyli zdrowe nawyki żywieniowe i właściwą higienizację), jak i leczenie. Nieleczona choroba próchnicowa staje się źródłem zakażeń ogniskowych, które mogą umiejscowić się m.in. w mięśniu sercowym, tęczówce oka, nerkach. Oprócz zmian w narządach obwodowych takie ogniska zapalne wpływają na pogorszenia samopoczucia, bezsenność, spadek odporności organizmu i bóle głowy.
Niestety tak. W jamie ustnej każdego człowieka znajdują się bakterie, które tworzą płytkę nazębną. W momencie, gdy napotkają one pokarm i napoje (inne niż woda) dochodzi do reakcji płytki i wytwarzania kwasów. Co za tym idzie- do ryzyka powstania próchnicy. Dlatego bardzo ważne jest picie wody oraz ograniczenie ilości wypijanych soków i innych napojów, zwłaszcza słodzonych. Istotne jest także mycie zębów dwa razy dziennie. Na chorobę próchnicową narażone są również osoby, które przyjmują niektóre leki. O szczegóły warto zapytać stomatologa.
Tak. Od 4 roku życia, pod wpływem nacisku nowo wyrastających zębów stałych, rozpoczyna się proces resorpcji korzeni zębów mlecznych. Trwa on aż do ich całkowitego zniknięcia. Wtedy właśnie ząb mleczny gotowy jest do wypadnięcia.

Stomatologia dziecięca

Pamiętajmy o tym, że próchnica zębów dziecięcych ma przebieg bardzo dynamiczny i może w krótkim czasie doprowadzić do znacznego zniszczenia zęba.

Implanty zębów

Implantologia wpisała się na stałe w możliwości stomatologicznego leczenia. Nie ma się co dziwić, ponieważ nic poza dobrym implantem zębowym nie zastąpi w tak naturalny, komfortowy i estetyczny sposób brakującego zęba.
Implant to śruba długości od 8 do 16mm. Zbudowana jest z tytanu, materiału bardzo wytrzymałego i odpornego, który nie wywołuje reakcji alergicznych. Tytan jest akceptowany przez organizm ludzki, co oznacza, że nie ma obawy przed jego odrzuceniem.

Wszczepienie implantu, który składa się z dwóch części: tytanowej śruby i filaru, odbywa się w dwóch etapach:

– pierwszy stanowi wprowadzenie tytanowej śruby w szczękę lub żuchwę, po którym następuje okres gojenia i zespolenia się implantu z tkanka kostną, czyli tzw. osteointegracja. Staje się on wtedy integralną częścią kości,
– w drugim etapie, po okresie gojenia, do podstawy dołączana jest górna część implantu. Na niej osadza się nowy ząb, dzięki czemu otrzymujemy naturalny efekt końcowy.

Leczenie implantologiczne rozpoczyna się konsultacją z lekarzem, który po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu, wykonuje zdjęcie panoramiczne, tomografię komputerową oraz przeprowadza badanie jamy ustnej. Dzięki temu otrzymujemy szczegółowy obraz stanu uzębienia, kości oraz dziąseł. W naszej klinice korzystamy ze specjalnych programów komputerowych, które pomagają w opracowaniu najlepszego przebiegu leczenia implantologicznego. Pozwala to na przedstawienie i omówienie z Pacjentem całego procesu.
Wszczepienie implantu nie jest zabiegiem bolesnym, ponieważ Pacjent otrzymuje znieczulenie, które niweluje ból. Oczywiście nie dla każdego będzie to w pełni komfortowe przeżycie, ponieważ mogą pojawić się nieprzyjemne odczucia związane z wibracjami, które powstają podczas zabiegu.

Wiadomość wysłana!

Twoja wiadomość została do nas prawidłowo wysłana. Skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe. 

W razie pytań, pozostajemy do Twojej dyspozycji.