Implanty zębów
Implantologia XXI wieku – precyzja prowadzi do doskonałości. W trosce o najwyższe światowe standardy wszystkie zabiegi implantologiczne przeprowadzane w Badeja Dental Clinic są zabiegami nawigowanymi. Dzięki połączeniu technologii skanów wewnątrzustnych, tomografii komputerowej, drukarek 3D oraz frezarek do każdego zabiegu przygotowujemy indywidualnie zaprojektowany szablon implantologiczny. Dla naszych Pacjentów oznacza to maksymalne bezpieczeństwo, precyzję, oraz nieporównywalnie lepsze gojenie.


Dlaczego implanty?
Osiągnięcie pięknego uśmiechu, jak wiele osób zdążyło się przekonać, nie jest wcale taką łatwą sprawą.
Istnieje wiele problemów, z którymi może borykać się nasze uzębienie. Postępujące zmiany próchnicze, mechaniczne uszkodzenia zębów, paradontoza czy najbardziej dotkliwa sytuacja – kiedy obecne są już braki zębowe. Chociaż współczesna stomatologia stworzyła wiele skutecznych metod walki z każdą wymienioną dolegliwością, skupmy się na ostatniej z nich. Luki w uśmiechu są kłopotem dotykającym wielu Pacjentów. Mogą one obejmować zarówno pojedyncze ubytki w uzębieniu, brak całych partii zębów, jak i bezzębie.
Nowoczesna stomatologia znalazła niemal idealne rozwiązanie tego kłopotu, a jest nim leczenie przy pomocy implantów zębowych.
Co powinieneś wiedzieć
o leczeniu implantologicznym?
Na początek wyjaśnijmy sobie, czym jest implant. Jest to tytanowa „śruba” o długości od kilku do kilkunastu milimetrów, która jest wszczepiana w tkankę kostną Pacjenta. Jego zadanie stanowi imitowanie utraconego korzenia zęba i przejęcie jego funkcji.
Implanty, którymi pracujemy na co dzień są wykonane z tytanu, czyli biozgodnego materiału niewywołującego reakcji obronnych organizmu.
Dzięki niemu „śruba” z czasem integruje się (zrasta) z tkanką kostną jamy ustnej Pacjenta.
Przy pomocy takiej konstrukcji implantu, właściwej diagnostyki przedzabiegowej oraz odpowiedniej techniki samego zabiegu, popartej doświadczeniem operatora (chirurga), prawdopodobieństwo sukcesu w leczeniu z użyciem implantów jest bardzo wysokie i sięga 97%.
Implanty są bardzo wszechstronnym narzędziem rekonstrukcji uzębienia Pacjentów. Mają zastosowanie przy pojedynczych brakach zębów (wtedy osadza się na nich pojedyncze korony protetyczne), w obliczu sąsiadujących ze sobą większych ubytków (wówczas do implantów przytwierdza się specjalne mosty) czy w przypadku bezzębia (protezy).
Rodzaje leczenia
przy pomocy implantów
Rozróżniamy je przede wszystkim ze względu na fakt, jak daleko sięgają braki zębów u Pacjenta.
Klinika Badeja Dental Clinic stawia na leczenie przy użyciu nowoczesnych technologii. Pacjentom borykającym się z bezzębiem gorąco polecamy rekonstrukcję w oparciu o innowacyjną metodę all-on-4 oraz all-on-6. Ponieważ przeszczep kości nie jest konieczny, pozwala na odzyskanie funkcjonalnego uzębienia nawet w jeden dzień! Dużą zaletą jest możliwość czerpania satysfakcji z pięknego uśmiechu jeszcze w trakcie okresu gojenia, aby po 4 miesiącach wymienić tymczasową odbudowę na stałą protezę, w wielu przypadkach spełniającą swoje zadanie dożywotnio. Obie metody polegają na wszczepieniu 4 lub 6 implantów, których konstrukcja i projekt pozwalają na użycie w sytuacji znacznego zaniku, a nawet braku kości u Pacjenta. Przytoczone rozwiązania mogą posłużyć do odbudowy pełnych łuków zębowych szczęki lub żuchwy.

Pojedyncze braki w uzębieniu
Są częstym zjawiskiem wśród Pacjentów. Ich źródłem jest bagatelizowanie problemu i uznawanie go za „niegroźny”. Zapominamy jednak, że pojedyncze ubytki niosą daleko idące konsekwencje dla całej jamy ustnej. Brak zęba przeciwstawnego (np. obecność dolnej 6, a brak górnej 6) powoduje zaburzenie naturalnych punktów styku zębów szczęki i żuchwy. Brak obecności zęba, a co za tym idzie – brak obciążenia kości- prowadzi do zaniku kości w miejscu brakującego zęba. Im dłużej będziemy zwlekać z odbudową zęba-tym zanik tkanki kostnej będzie większy i zmniejsza się możliwość wprowadzenia implantu. Inną konsekwencją utraty zęba jest pochylanie się zębów sąsiednich w stronę luki(braku zęba). Zęby, które nie mają „sąsiada”, są przeciążone , ponieważ działa na nich ogromna siła żucia. Ząb nie ma jak „oprzeć się o zęba sąsiedniego”, co powoduje jego pochylenie. Pochylony ząb uniemożliwia prawidłowe uzupełnienie luki oraz jego higiena jest bardzo trudna. Aby tego uniknąć, należy jak najszybciej odbudować braki zębowe, nawet pojedynczego zęba. Odbudowa braku zębowego za pomocą pojedynczego implantu jest najbezpieczniejszą formą, ponieważ nie angażuje pozostałych zębów-np. w przypadku mostu. Jest to niezależna korona, która osadzona jest na implancie zębowym. Szybkie podjęcie działań może zredukować przyszłe dodatkowe koszty leczenia, w postaci np. zabiegu odbudowy kości czy podniesienia dna zatoki szczękowej, szlifowania sąsiednich lub przeciwstawnych zębów.
Braki obejmujące kilka zębów
Jeśli utraciliśmy kilka sąsiadujących ze sobą zębów, bardzo interesującym wyjściem jest zastosowanie mostu zamocowanego do dwóch implantów. Jest to rozwiązanie wybierane w momencie, gdy występują niekorzystne warunki kostne – czyli mamy za mało kości, by wprowadzić kilka osobnych implantów. Zabieg wygląda w następujący sposób: chirurg wszczepia po jednym implancie na krawędź pozostawionej po zębach luki i łączy je za pomocą trzy-, cztero- lub pięciopunktowego mostu. Pod pojęciem mostu najzwyczajniej w świecie kryje się kilka połączonych ze sobą koron. Wytwarzany jest w laboratorium protetycznym na podstawie, a później przykręcany do implantów lub do nich cementowany, zależnie od panujących warunków.
Brak wszystkich zębów
Wiemy, jak kłopotliwe dla Pacjentów dotkniętych bezzębiem potrafi być posiadanie tradycyjnych protez ruchomych, dlatego proponujemy im nowoczesne rozwiązania oparte na implantach. Wykorzystywane protezy wyróżniają się dużym komfortem użytkowania oraz wiernym podobieństwem do naturalnych zębów. Ich stabilność pozwala na spokojne spożywanie wszelkich posiłków, Pacjenci nie muszą się również obawiać, że wypadną im w trakcie snu. Problemy z gwałtownym śmiechem i kichaniem stają się przeszłością, podobnie jak utrudnienia w mówieniu. Dodatkowym atutem jest fakt, że nie trzeba do nich stosować kleju protetycznego.
Wypełnij poniższy formularz
Po wysłaniu zgłoszenia nasza recepcja niezwłocznie skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia szczegółów i terminu wizyty.

Poznaj nasze atuty:
- Dedykowany Opiekun Pacjenta
- Kompleksowe leczenie w jednej placówce
- Diagnostyka RTG i tomografia 3D na miejscu
- Lekarz zweryfikuje stan Twojego uzębienia
- Przygotujemy dla Ciebie całościowy plan leczenia i kosztorys
Jak przebiega leczenie implantologiczne
w Badeja Dental Clinic
KROK 1
Pierwszym krokiem jest skonstruowanie precyzyjnego planu leczenia. Pacjent odbywa pierwszą rozmowę z chirurgiem - implantologiem, który bada Pacjenta oraz wykonuje zdjęcia rentgenowskie. Stan jamy ustnej Pacjenta jest starannie analizowany na podstawie badań klinicznych i wyników tomografii komputerowej. Chirurg tworzy indywidualny plan leczenia i przedstawiony jest dokładny kosztorys. Wyjaśnione zostają Pacjentowi dokładnie procedury, by jak najlepiej zrozumieć cały proces leczenia.
KROK 2
Drugim krokiem jest rozpoczęcie właściwego leczenia, które rozpoczyna część chirurgiczną. Procedura wszczepienia implantu trwa bardzo krótko, w wielu przypadkach zamykając się w około 15-20 minutach. Wykonywana jest bezboleśnie, w znieczuleniem miejscowym. Jednakże w przypadku Pacjentów cierpiących na dentofobię stworzyliśmy możliwość zastosowania podtlenku azotu. W wielu przypadkach proces implantacji trwa krócej niż zabieg usunięcia zęba.
KROK 3
Następuje okres gojenia, w zależności od przypadku trwający około 3-6 miesięcy. W jego trakcie tkanka kostna zaczyna scalać się z implantem, nadając mu ostateczną stabilność. W międzyczasie Pacjent może bez najmniejszych problemów funkcjonować.
KROK 4
Na sam koniec pozostaje już część protetyczna. Gdy implant ostatecznie zrośnie się z otaczającą kością, przytwierdza się do niego łącznik, do którego przymocowane są korony, mosty lub całkowite protezy. Prace protetyczne mają dokładnie imitować naturalne zęby pod względem kształtu, koloru czy stopnia odbijalności światła.